Informace

Okruh Most 5.-6.5.2021

Máme za sebou první okruhovou akci na autodromu Most. Byla to velká zkouška našeho týmu a chtěli bychom poděkovat všem účastníkům za fajn atmosféru a za ochotu podpořit nový projekt českého okruhového trhu, kdy se snažíme dostat motorkáře #zesilnicnaokruh.

Akce vzhledem ke katastrofické předpovědi počasí většiny serverů dopadla velice slušně a motorkáři, tak mohli kroužit po většinu času na suché trati. Nebylo úplně teplo, foukal nepříjemný vítr, ale i tak jsme mohli nakroužit stovky kol na krásném okruhu, který bude za nedlouho hostit šampionát WSBK.

Součástí prvního dne byl i dobrovolný vytrvalostní závod týmů tzv. Endurance. Do závodu se přihlásilo 25 týmů, což bylo maximum trati. Závod se startuje systémem LeMans, což znamená, že jezdci stojí na jedné straně dráhy a jejich motocykl jim drží kolega na straně druhé. Odmávnutím startéra všichni vyběhli ke svému stroji, nastartovali a vyjeli na trať. Dále je čekalo dvouhodinové kroužení, kdy se střídali s kolegy, kteří byli připraveni v depu a přendáním měřícího transpondéru, mohli pokračovat v jízdě. Hodně záleželo na taktice přihlášených týmů jak se rozhodli dlouho kroužit, jak často střídat a jak případně signalizovat střídání.

Nejlépe zvolil taktiku vítězný tým Motoriders v kategorii Superbike a tým Kopyta RC v kategorii Supersport. Oba týmy nakroužili shodně 61 kol. Vítězům upřímně gratulujeme!!!

Kompletní výsledky závodu Endurance

Druhý den jsme se probudili do jasného rána a bylo trošku tepleji. Jezdilo se ve skupinách až do 16 hodiny, kdy byly připraveny dva dobrovolné sprintové závody na 7 kol. První závod Supersportů, Nakedů a Ladies ovládli Michal INDI Dokoupil, který vzhledem k pozici instruktora, přenechal 1. místo druhému nejrychlejšímu borcovi Danielu KičkoviMezi nakedy exceloval Honzik Kořínek a vystoupil si na Mostecké stupně vítězů. V kategorii Ladies vyhrála Kristýna Gomolová. Kategorii nejsilnějších motocyklů Superbike vyhrál Marek Hartl z BMW Moto Plzeň, ale i on přenechal vítězství svému sokovi Radovanu Štěpánkovi, který si mohl užít sprchu šampaňského od pomalejších závodníků. Všem výhercům gratulujeme a jim i ostatním účastníkům přejeme hodně šťastných kilometrů na závodní dráze!!!

Kompletní výsledky závodů ve sprintu.

Po každém vyhlášení byla pro účastníky naší akce losována tombola, do které věnovali ceny naši partneři, kteří nám pomáhají s podporou a organizací našich akcí. Děkujeme zejména firmě DK Race, České Podnikatelské pojišťovně, firmě MOTOPOINT, firmě SEBIMOTO, BRABAX MOTO, G.F.P., s.r.o. a dalším partnerům.

Děkujeme, za účast a budeme se těšit na další akci v Sosnové nebo v Mostě

Video

Partneři akce

Vaše objednávka čeká na dokončení!