Informace

Okruh Most 28-29.7.2021

Akce je za námi

➡️Ohlédnutí za Mostem
➡️Máme za sebou další okruhovou akci v Mostě. Do depa jste mohli najíždět již v předvečer v úterý a užít si tak atmosféru mezi okruháři. Večer v devět hodin se vydala parta nadšenců na procházku trati pod vedením zkušeného okruháře Marek Hartl, který poskytl řadu cenných rad jak se chovat na trati a jak dle jeho pohledu trať nejlépe projet. Parta byla zásobována pivečkem, aby se jim lépe komunikovalo 😎.
➡️Druhý den, jsme se probudili do krásného počasí, dali jsme si snídani a začalo se kroužit od 9,00. Skupiny jezdců se střídaly na trati, instruktoři nestíhali odbavovat prosby jezdců, catering i administrace běželi na 100 % a po obědě jsme došli k regroupingu, kde jsme se shodli, že pro příště již budeme přerozdělovat jezdce pouze podle časů a ne podle kubatury. Po pauze jsme pokračovali v kroužení, všichni se postupně zlepšovali a na časech bylo vidět, jak trénink pomáhá. Během celého dne se jezdci mohli registrovat do týmového vytrvalostního závodu Endurance. Již okolo 13 hodiny byla naplněna kapacita 35 týmů. Start závodu 2h Endurance byl v 16,00 a vzhledem k situaci, kdy začalo jemně poprchávat, tak se na startovní rošt postavilo jen 25 týmů. Bylo odstartováno a začalo se kroužit. Za půl hodiny po startu však začalo silně pršet a jezdci zajížděli do depa střídat své parťáky, kteří byli připraveni s motorkami na pneu do mokra nebo do provozu, aby pak až do konce závodu jeli v silném dešti. Závod nakonec dokončilo 12 týmů. Všichni jezdci si zaslouží velký obdiv, protože podmínky byly opravdu těžké. Absolutním vítězem napříč kategoriemi byl tým Kopyta RC (600 ccm). Mezi litry vyhrál tým Factory Racing a nakedy ovládl tým M-Stajláci. Cenu obdivu vyhrály i holky Bartoňovi a Zuzka Havlínová jako Fofr Frndy, které nakroužily 26 kol i v tomto nečase.
➡️Podvečer byl pak již ve znamení krásného počasí a příprav na další den. Večerní párty jsme oživili kytárkou a národní hymnou, kterou ve stoje zpívalo snad celé depo. K večeru bychom se již více nevyjadřovali a nechme ho ve vzpomínkách těch, kteří se ho účastnili.😎
➡️Další den byl ve znamení tréninků a excelentního počasí. Během dopoledne došlo v nejrychlejší skupině k vážné nehodě jednoho z jezdců. Bohužel i to se na okruhu stává, jezdíme ve vysokých rychlostech a někdy se dopustíme chyby, která může mít vážné následky, ale nesporná výhoda okruhu je ta, že jsou zde únikové zóny a je zde přítomen záchranný tým, který je během pár chvil připraven poskytnout profesionální pomoc. Což se rozhodně nedá říci o provozu, kde se k Vám pomoc může dostat i za několik hodin, ale někdy již pozdě. Přesto však Vás musíme znovu upozornit na pravidla, která je na okruhu zapotřebí dodržovat. Jedno z nejdůležitějších pravidel je to, že musíme jet vždy tak, abychom neohrožovali sebe ani okolí. Další důležité pravidlo je to, že musíme dbát vlajkové signalizace a pokyny traťařů!!! Nejednou se teď stalo, že někdo předjížděl na žlutých vlajkách. Stále se jedná o sport a zábavu a všichni jdeme následující dny do práce!!! Proto Vás prosíme o větší obezřetnost.
➡️Den pak pokračoval již bez problémů s minimem pádů. Regroup byl již rychlý společně i s registrací do sprinotvého závodu jednotlivců na 7 Kol. Závod se zaplnil do posledního místečka a naplnili jsme 3 startovní rošty. Závod litrů ovládl Marek Hložek, závod šestek Petr Štětina, závod nakedů David Lorenc a závod OPEN Martin Mach.
➡️Mnohokrát Vám děkujeme, že jste nám dali šanci a přijeli se za námi podívat a zakroužit si. Doufáme, že se Vám s námi líbilo a zachováte nám přízeň i nadále. Případné chybičky nám prosím odpusťte, víme o nich a uděláme maximum, aby se již neopakovaly.
➡️Na trati se po našem svolení pohybovala spousta fotografů, které chceme poprosit, aby se ozvali a poskytli nám odkaz na svoji práci.

 

Více informací na našem facebooku či instagramu